fbpx

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/1/e167bc93-3d6e-40c4-8d4e-fbd431da4cdc/krtisskeveci.sk/web/wp-content/themes/hotmagazine/designsingle.php on line 68

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/1/e167bc93-3d6e-40c4-8d4e-fbd431da4cdc/krtisskeveci.sk/web/wp-content/themes/hotmagazine/designsingle.php on line 123

Park Hôrka v týchto dňoch opäť ožíva. Dlhoročný projekt obnovy parku sa začal realizovať. Mesto chce doň opäť vrátiť život a ruch. Postupne tu pribúda pešia komunikácia, altánky, ihriská, detský svet, lavičky pre oddych. „Pri príležitosti práve prebiehajúcej rekonštrukcie parku sme sa rozhodli zrekonštruovať aj kaplnku,“ vysvetľuje primátor mesta, Ing. Dalibor Surkoš.

V tejto kaplnke bola soška Panny Márie. V minulosti sa však stala opakovaným terčom vandalov a z kaplnky ostalo len prázdne miesto plné odpadkov. Vandali sa neštítia ničoho a zdá, že ani nikoho. Sväté im nie sú žiadne veci, neberú ohľad na účel, posolstvo či hodnoty.

„S rímskokatolíckym pánom farárom sme sa dohodli na spolupráci a dnes sme kaplnku s Pannou Máriou vysvätili. Veriaci z nášho mesta, ale aj z okolia tak nájdu v novom parku Hôrka dôstojné miesto, kde sa budú môcť pomodliť, meditovať či len tak rozjímať,“ hovorí primátor mesta.

Vynovenej kaplnke s novou sošku Panny Márie požehnal rímsko-katolícky farár Mgr. Marek Kosorín –

„Som rád, že sa sem soška opäť vrátila. Bude to pekné miesto pre tých ľudí, čo tu budú prechádzať, či to už budú mamičky s kočíkmi alebo starší ľudia. Môžu si tu sadnúť a meditovať. Teším sa tomu miestu“.

0 Komentárov

Komentovať

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password