fbpx

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/1/e167bc93-3d6e-40c4-8d4e-fbd431da4cdc/krtisskeveci.sk/web/wp-content/themes/hotmagazine/designsingle.php on line 68

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/e/1/e167bc93-3d6e-40c4-8d4e-fbd431da4cdc/krtisskeveci.sk/web/wp-content/themes/hotmagazine/designsingle.php on line 123

Včera mala meniny Lucia. S 13. decembrom sa spája veľa povier a tradícií. Tak napríklad, videli ste včera lietať bosorky? Ak nie, nezúfajte. Stačí, ak každý deň do Vianoc budete pracovať na výrobe dreveného stolčeka bez použitia klincov. Keď si potom na Štedrý večer pred oltárom na vami zhotovené majstrovské dielo sadnete, uvidíte všetky bosorky z mesta ?.

Tradície sa rozhodli dodržiavať aj pedagógovia a žiaci I. ZŠ na Ul. Komenského vo Veľkom Krtíši. Dievčatá 5. ročníka sa zahalili do bielych plachiet, pomúčili si tvár, vzali husacie perá a išli vymetať kúty.

Autor: MsÚ Veľký Krtíš

Takto na Luciu, ale aj kedysi, dievčatá vyháňali z domov a z dvorov strašidlá, zlých duchov, temné sily, choroby i trápenia.

Tatko pripravený a vyparádený sprievod žiakov zavítali aj na Mestský úrad. Po odriekaní tradičných povedačiek povymetali kúty kancelárií, vyhnali zlých duchov a šli ďalej.

A nezabúdajte, že „od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc“.

Autor: MsÚ Veľký Krrtíš

Zdroj: https://www.velky-krtis.sk/?id_menu=0&module_action__89797__id_ci=190095#m_89797

0 Komentárov

Komentovať

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password