Novinky

DOČKÁ SA VEĽKÝ KRTÍŠ NOVEJ AUTOBUSOVEJ STANICE?

Primátor mesta Veľký Krtíš nedávno na svojom facebookovom profile uverejnil status, v ktorom hovorí o konci jednaní a finálnej zmluve […]

Zdieľať príspevok

Primátor mesta Veľký Krtíš nedávno na svojom facebookovom profile uverejnil status, v ktorom hovorí o konci jednaní a finálnej zmluve k výstavbe novej autobusovej stanice.

Po troch rokoch jednaní sa blížime k cieľu. Časť nášho mesta na Baníckej ulici dostane novú tvár. Rokovania s investormi a SAD Zvolen, dospeli ku konečnej podobe zmluvy. Na mieste bývalého parku „Nový život“ a autobusovej stanice vznikne komplex nájomných bytov, autobusových státí s predajňou lístkov SAD a novým nákupným centrom.

Celkový koncept projektu nebude sústredený len na autobusovú stanicu. Komplexita projektu bude zahŕňať okrem autobusových státí aj nájomné byty a nákupné centrum. Na internete sa zvrhli rôzne otázky a polemiky o tom, či mesto naozaj potrebuje ďalšie nákupné centrum a prečo koncept v plnom rozsahu nie je sústredený len na autobusovú stanicu. Pre Krtíšske veci sa nám k tejto otázke vyjadril priamo primátor mesta Veľký Krtíš, Dalibor Surkoš:

Prvé rokovania o výstavbe novej autobusovej stanice prebiehali s tým, že bude na hornom nástupišti. Podľa údajov SAD Zvolen tam vystupuje gro všetkých cestujúcich. Z toho dôvodu SAD Zvolen neprejavoval záujem o spodné nástupište. Keďže by výstavba novej autobusovej stanice na hornom nástupišti prinášala mnohé dopravné komplikácie. Nakoľko je tam cesta I. triedy, ktorá je štátna a jej napojenia, možnosti parkovania, otáčania sa autobusov a všetkých priestorových vecí týkajúcich sa projektu, by boli pre SAD Zvolen nevyhovujúce. Tento projekt bol zamietnutý. Na druhej strane spodné nástupište svojou veľkosťou strácalo využitie. Napokon investor, ktorý v našom meste staval Kaufland a „Stop shop“ prejavil záujem, využiť potenciál tohto priestoru. Po dohode s SAD Zvolen sa rozhodol postaviť na dolnom nástupišti aj ďalšie nákupné centrum. Preto teda vzišiel tento koncept, ktorý by mal slúžiť obyvateľom k tomu, aby tam bolo nové autobusové státie a dali sa nakúpiť lístky, ktoré potrebujú k cestovaniu autobusmi. Funkciu čakárne by plnilo príslušné zariadenie v nákupnom centre, kde by boli k dispozícii WC aj priestor na občerstvenie. Toto všetko v súlade s tým, že časť parku, nie celý, by slúžila aj na výstavbu bytových jednotiek.

Problémy so starou autobusovou stanicou trápia občanov už niekoľko rokov. Aj Martin Čapliar, poslanec mesta Veľký Krtíš, otvorene hovorí o tejto téme na sociálnych sieťach. Ďalej dodal:

Som rád, že po rokoch rokovaní sa blížime do finále. Mesto chystá premenu okrajovej časti a starého areálu autobusovej stanice na prosperujúcu mestskú časť a dôstojnú hlavnú autobusovú stanicu, ktorá poskytne potrebné služby a komfort pre cestujúcich.

Potvrdil aj, že predmetom rokovania ďalšieho zastupiteľstva bude schválenie zmluvy na výstavbu.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom