Novinky

BEZPEČNEJŠIA ŠKOLA

Téma:

V pondelok 26. novembra 2018 o 8.30 hod. prebehlo slávnostné odovzdanie AED prístroja na ZŠ A.H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši. Na slávnostnom […]

Zdieľať príspevok

V pondelok 26. novembra 2018 o 8.30 hod. prebehlo slávnostné odovzdanie AED prístroja na ZŠ A.H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši. Na slávnostnom odovzdaní prístroja sa zúčastnilo vedenie školy, žiaci a zástupcovia mesta Veľký Krtíš.

Autor: mesto Veľký Krtíš

ZŠ A.H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši sa úspešne zapojila do súťažného projektu ZÁCHRANA SOM JA. V rámci výhry v projekte žiaci celého prvého stupňa získali zážitkový kurz prvej pomoci a učitelia certifikovaný kurz prvej pomoci. Navyše bol na škole umiestnený automatický externý defibrilátor (AED).

Čo je to AED prístroj? AED je skratka pre automatický externý defibrilátor. Je to prístroj, ktorým aj laik dokáže zachrániť ľudský život. Pre záchranu života je až do príchodu záchranky kľúčová práve laikom správne poskytnutá prvá pomoc. AED môže pri záchrane života zohrávať dôležitú úlohu v prípadoch, keď človek nedýcha a je v bezvedomí. V týchto chvíľach je rozhodujúca každá minúta.

Som rád, že máme šikovných učiteľov a žiakov, ktorým sa podarilo vyhrať tieto užitočné ceny. Po vlaňajšom úspechu ZŠ Poľná 1, ktorá už disponuje AED prístrojom, sa teším z tohtoročného úspechu ZŠ Nám. A.H. Škultétyho 9. Bezpečnosť detí na školách je prvoradá. Po umiestnení AED prístroja v priestoroch školy a absolvovaní kurzu prvej pomoci sa bezpečnosť nepochybne zvýši. Okrem týchto škôl má mesto umiestnený AED prístroj aj v priestoroch Krytej plavárne.“ Povedal primátor mesta Veľký Krtíš, Ing. Dalibor Surkoš.

Autor: mesto Veľký Krtíš

Projekt ZÁCHRANA SOM JA vzdeláva žiakov v oblasti prvej pomoci, záchrany života, bezpečnosti na cestách a prevencie pred úrazmi. Prostredníctvom tohto unikátneho projektu jeho organizátori z Falck, n.o. vracajú v spolupráci s Nadáciou Allianz tému prvej pomoci zážitkovou formou na základné školy a zároveň z nich vytvárajú bezpečnejšie miesto nielen pre deti, ale pre všetkých v jej okolí.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CqJ9Bbf-Tqc

 

 

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom