Novinky

Bytový komplex Kaskády vo Veľkom Krtíši

Téma:

Ekonomická situácia sa vo Veľkom Krtíši a okolí bez pochýb zlepšuje – klesá nezamestnanosť (za rok klesla o vyše 5%),  pribúdajú noví […]

Zdieľať príspevok

Ekonomická situácia sa vo Veľkom Krtíši a okolí bez pochýb zlepšuje – klesá nezamestnanosť (za rok klesla o vyše 5%),  pribúdajú noví investori a otvárajú sa dvere pre nové projekty. Svedčí o tom aj to, že súkromná spoločnosť J-stav sa rozhodla predstaviť ponuku výstavby bytového komplexu Kaskády práve u nás, na ul. Okružnej vo Veľkom Krtíši. Ponuku prijali pozitívne všetci poslanci mestského zastupiteľstva.

Cieľom projektu Kaskády je ponúknuť kvalitné, moderné bývanie a komplex služieb a obchodu v centre mesta Veľký Krtíš. Stavba disponuje 22 bytovými jednotkami, podzemnými garážami a obchodnými a kancelárskymi priestormi.

Mesto Veľký Krtíš má rozlohovo malý kataster v porovnaní s inými mestami a väčšina katastra je už zastavaná. Na nezastavaných plochách v okolí mesta by bola výstavba  rodinných domov komplikovaná, preto je tento projekt výhodný – pribudnú nové nadštandardné byty a obchodné priestory v centre a v neposlednom rade sa zlepší aj celkový imidž mesta.

 

Red.: V ostatných týždňoch až mesiacoch sme si všimli prípravy staveniska na ulici Okružná. Čo sa tam chystá?

 • V súčasnej dobe už prebieha výstavba exkluzívneho bytového domu „Kaskády“ priamo v centre mesta Veľký Krtíš vo veľmi dobrej lokalite na ulici Okružnej. Bývanie v tomto bytovom dome bude ponúkať veľmi hodnotné výhľady s prestížnou adresou a s pešou dostupnosťou do mesta. Projekt ponúka pestrú skladbu bytov od 2-izbových po 4-izbové byty s prislúchajúcimi balkónmi alebo terasami. Zároveň sa v tomto projekte vytvoria priestory pre obchod a služby priamo v bytovom komplexe, ktoré bude slúžiť ako jeho obyvateľom, tak aj širokej verejnosti. Ďalším dôležitým faktorom je aj vybavenosť bezprostredného okolia. Pri plánovaní projektu sa myslelo aj na voľno časové aktivity  majiteľov bytov, ktorí  sa môžu tešiť na moderné detské ihrisko priamo v blízkosti bytového domu.

 

Red.: Čo Vás motivovalo k výstavbe bytovky?

 • Stavbou bytového domu plánujeme vyplniť trhovú medzeru, ktorú tvorí skupina ľudí, ktorej potreby doteraz neboli uspokojené čiastočne alebo vôbec. Bytový dom „Kaskády“ je ojedinelá stavba, ktorá má predpoklady zaujať aj najnáročnejších klientov. Veľkorysé riešenia bytov ako aj ich vybavenie vo vyššom štandarde ponúkajú to, čo náročná klientela očakáva od nehnuteľnosti.

 

Red.: Kto je cieľová skupina, na ktorú sa sústredíte?

 • Zámerom investora v rámci vytvorených legislatívnych, inštitucionálnych a ekonomických podmienok v súlade so schváleným územným plánom mesta Veľký Krtíš,  je výstavba nadštandardného bytového domu na ul. Okružnej. Úspešná realizácia  tohto zámeru bude ponúkať možnosť riešenia bytového problému pre skupinu obyvateľstva, ktorí sa rozhodnú pre supermoderné bývanie v našom meste. Bytový dom „Kaskády“ poskytne nový rozmer moderného bývania, v ktorom si na svoje príde aj ten najnáročnejší zákazník.

 

Red.: Je momentálne vo Veľkom Krtíši dopyt po bytoch?

 • Byt je pre každého občana existenčnou potrebou, nakoľko bývanie patrí medzi základné ľudské potreby. Keďže v našej lokalite absentuje výstavba bytov už niekoľko rokov, veríme že dopyt po bytoch v najbližšej dobe neutíchne.

 

Red.: Aký je aktuálny trend, čo sa týka cien nehnuteľností vo Veľkom Krtíši?

 • Byty za posledný rok na Slovensku zdraželi. Napriek tomu dopyt po novom bývaní stále rastie a trh s realitami zažíva renesanciu aj v menších mestách. Nedostatok bytov pociťujeme aj vo Veľkom Krtíši.

 

Red.: Podarilo sa Vám už niektoré byty predať? Koľko bytov je ešte k dispozícii?

 • Exkluzívne byty v bytovom dome „Kaskády“ Veľký Krtíš ucelene zastrešuje autorizovaný predajca REX REAL, s r.o., ktorý ponúka na predaj šesť 2-izbových bytov, osem 3-izbových bytov a osem 4-izbových bytov. S predajom sa bytov sa v súčasnej dobe ešte len začína.

 

Red.: Sú byty určené výlučne na predaj, alebo ich plánujete aj prenajímať?

 • Byty sú určené výlučne na predaj.

 

Red.: Budú súčasťou bytovky aj iné priestory okrem bytových?

 • Bytový dom „Kaskády“ je moderná polyfunkčná budova, ktorá ponúka okrem

obytných priestorov aj priestory na prenájom v celkovej podlahovej ploche 223 m2, čo je ideálna príležitosť pre majiteľov bytov  podnikať  vo vlastnom priestore.

 • Vlastníci bytov budú mať možnosť zakúpiť si garáž s automatickými vrátami na diaľkové ovládanie v uzavretom a zabezpečenom priestore, ktoré budú situované  na prvom podzemnom podlaží  pod bytovými jednotkami s prístupom z dvornej časti budovy.

 

Red.: Čím je projekt unikátny?

 • Pri výstavbe nových bytov sa bude klásť hlavný dôraz na kvalitné materiály, moderné stavebné postupy a technológie, dostatok svetla a zaujímavo riešené priestory. Celý projekt bude zhotovený v energetickom štandarde A1, aký doposiaľ nespĺňa žiadny iný rezidenčný projekt vo Veľkom Krtíši. Prispeje tak nie len k ochrane životného prostredia, ale majitelia bytov výrazne ušetria na nákladoch na bývanie. Ide naozaj o kvalitný projekt, ktorý bude spĺňať súčasné vysoké nároky na bývanie.
 • Byty sa budú predávať ako holobyt, so zabudovanou elektroinštaláciou, vodoinštaláciou a kanalizáciou, vrátane vývodov pre všetky bežné domáce spotrebiče Holobyty, ponúkajú nemalé pri zariaďovaní, budú ideálne pre kreatívnych záujemcov, ktorí vnímajú zariaďovanie si nového domova ako zábavu.
 • Investor ponúka možnosť prispôsobiť charakter bytu špecifickým potrebám každého záujemcu – umožní posúvať priečky, uzatvárať a otvárať kuchyne a pod.

 

Red.: Zohľadňovali ste pri projektovaní stavby aj jej dopad na okolité budovy a životné prostredie? Ak áno, ako?

 • Výstavba nových bytov býva spravidla súčasťou rozsiahlejších projektov bytovej výstavby, kde sa v súčasnosti kladú nároky aj na komplexnosť riešenia. Musia mať napríklad zodpovedajúci počet parkovacích miest. Plánujeme výstavbu ďalších 25 nekrytých voľne stojacich verejných parkovacích miest v bezprostrednej blízkosti bytového domu, ktoré budú slúžiť predovšetkým obyvateľom tohto domu. Súčasťou projektu je naplánované detské ihrisko a  plochy pre oddych obyvateľov bytového domu. Veríme, že novovzniknuté priestory ako detské ihrisko a zeleň poslúži aj obyvateľom susedných bytových domov.

 

Red.: Kedy sa predpokladá ukončenie prác na bytovom dome a jeho kolaudácia?

 • Predpokladaný termín ukončenia výstavby je naplánovaný na 3.Q 2020.

 

Red.: V akom rozmedzí sa pohybujú ceny za byty a obchodné priestory?

 • Cenové relácie bytov začínajú od 63.500 € za 2 izbové byty po 157.500 € za 4-izbové byty. Obchodné priestory sa budú ponúkať v závislosti od rozlohy od 82.500 € do 197.500 €.

 

J – STAV spol. s r.o. je modernou stavebnou spoločnosťou s dvadsaťpäťročnou históriou, ktorá pôsobí na tuzemskom trhu a v súčasnosti sa zaoberá výstavbou bytových, občianskych, priemyselných stavieb a inžinierskych sietí. Disponuje stabilným pracovným kolektívom zloženým z kvalifikovaných a skúsených pracovníkov, vyškolených pre najmodernejšie stavebné technológie.

 

Popri tejto súkromnej iniciatíve mesto Veľký Krtíš od apríla tohto roku disponuje zrekonštruovanými nájomnými bytmi nielen pre mladých na ulici P.O. Hviezdoslava. Mesto tak začalo plán revitalizácie danej mestskej časti a plán výstavby nájomných bytov nie len pre mladých.

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom