Novinky

ČARO VIANOC VO VEĽKOM KRTÍŠI

Téma:

Vianoce, sviatky pokoja a mieru, sa nezadržiteľne blížia. S nimi aj podujatie Čaro Vianoc a každoročná tradícia vianočného Primátorského punču. Program podujatia […]

Zdieľať príspevok

Vianoce, sviatky pokoja a mieru, sa nezadržiteľne blížia. S nimi aj podujatie Čaro Vianoc a každoročná tradícia vianočného Primátorského punču.

Program podujatia Čaro Vianoc sa začína v piatok 21. decembra 2018 o 16.00 hod. na Námestí A. H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši, príhovorom zástupcov rímskokatolíckej a evanjelickej cirkvi. Následne pre publikum zaspievajú vianočné koledy detičky s Detského speváckeho zboru Anjelik. Ihneď za nimi sa na pódiu ukáže Dedo Mráz a Čert s Perinbabou a Zubatou. Všetkých fanúšikov legendárnej britskej kapely The Beatles určite poteší vystúpenie The Beatles Revival Band z Kladna.

Tak ako v iných mestách aj vo Veľkom Krtíši si budete môcť vychutnať tradičné Vianočné trhy. V piatok, 21. decembra, si tak na Námestí A. H. Škultétyho bude môcť kúpiť rôzne tradičné výrobky a pochutnať si na všelijakých dobrotách. Ak sa bojíte, že vám na námestí bude v piatok podvečer zima, tak máme pre vás dobrú správu. Na vianočných trhoch a bude podávať aj výborný vianočný punč, ktorý vás zaručene zahreje.

Vianočný punč vám dokonca naleje primátor mesta Veľký Krtíš, Ing. Dalibor Surkoš. Ten každé Vianoce organizuje tradičný vianočný Primátorský punč, ktorý je spojený s verejnou zbierkou na dobrú vec. Vianočný Primátorský punč a zbierka sa začne o 15.30 hod. na Námestí A.H. Škultétyho. Výťažok z tohtoročnej zbierky eventuálne poputuje na nákup CT prístroja do krtíšskej Nemocnice s poliklinikou.

Toto podujatie organizujeme každoročne v čase Vianoc. Už dávnejšie som povedal, že aj napriek tomu, že nemocnica nepatrí nášmu mestu, sa jej budeme snažiť pomáhať tak, ako budeme vedieť. Vlani sa nám tak podarilo vyzbierať peniaze, ktoré poslúžili na nákup EKG prístroja a následne aj na nákup Ergometra, prístroja, ktorý vyhodnocuje srdcovú činnosť pacientov. Tento rok sme sa po konzultácii s pánom riaditeľom nemocnice rozhodli zorganizovať zbierku na nákup CT prístroja. Sme si vedomí, že sa nám nepodarí vyzbierať dostatok peňazí na pokrytie celej sumy potrebnej na nákup tohto zariadenia. Na druhej strane však kompetentným jasne ukážeme, že sme ochotní prispieť na jeho zakúpenie, a že CT je pre našu krtíšsku nemocnicu veľmi dôležité. Povedal Ing. Dalibor Surkoš, primátor mesta Veľký Krtíš.

Odovzdanie daru Nemocnici s poliklinikou vo Veľkom Krtíši, ktorý slúžil na nákup Egometra.

Tento rok bude vianočný Primátorský punč výnimočný. Zamestnanci Mestského kultúrneho strediska a Mestského úradu sa rozhodli, že pôjdú príkladom. Viac o tejto ušľachtilej myšlienke prezradí Mgr. Zuzana Braunsteinová, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Veľkom Krtíši:

Priatelia, tento rok sa aj naše mesto pripája k výzve Ministerstva životného prostredia s myšlienkou, ušetriť našu prírodu od hromady nepotrebných plastových pohárov, v ktorých si každoročne kupujeme vianočný punč. Prosíme a zároveň vyzývame všetkých aby si v piatok 21.12. priniesli vlastné hrnčeky na Primátorsky punč. Ak sa vám to ale z akéhokoľvek dôvodu nepodarí – nevadí. Za 1euro vám ho radi predáme. Alebo nalejeme do papierového. Urobme spolu dobru vec. Odbremeníme prírodu od stovky plastových pohárov a okrem toho, celý výťažok z predaja poputuje na nákup nového CT prístroja pre našu nemocnicu. Pomôžeme tak nielen prírode ale aj sami sebe. Tešíme sa na Vás.

Riaditeľka Mestského kultúrneho strediska vo Veľkom Krtíši, Mgr. Zuzana Braunsteinová, s pohárikom na piatkový Primátorský punč.

V predvianočnom čase tiež vo Veľkom Krtíši každý rok prebieha výstava detských výtvarných prác. Od 17. do 21. decembra v čase od 9.00 do 19.00 hod. si tak v priestoroch Kultúrneho domu môžete pozrieť krásne výtvarné práce na vianočný motív od detí z Veľkého Krtíša.

Viac o výstave detských prác prezradí Zuzana Tomášiková z Mestského kultúrneho strediska vo Veľkom Krtíši:

Výstava „Detské Vianoce“ sa už koná tradične každý rok. Túto výstavu organizujeme v spolupráci s Hontiansko – ipeľským osvetovým strediskom, ktoré už v novembri oslovuje škôlky, školy a Centrum voľného času v našom meste, aby sa do tejto aktivity zapojili. Pani učiteľky so svojimi žiakmi vyrábajú prekrásne práce, ktoré počas výstavy môžete vidieť. Týždeň pred otvorením výstavy tieto práce zbierame a inštalujeme vo výstavnej sále Kultúrneho domu, kde si ich široká verejnosť môže prísť pozrieť. Najmä deti sa tešia, keď si tam nájdu svoje práce. Touto cestou Vás srdečne pozývame, aby ste výstavu prišli pozrieť. Otvorená je týždeň pred podujatím Čaro Vianoc, ktoré sa tento rok koná 21.12.2018.

Zuzana Tomášiková z Mestského kultúrneho strediska vo Veľkom Krtíši so šálkou na vianočný punč. 

Cieľom výstavy je aby si tvorbu detí a žiakov mohla prísť pozrieť široká verejnosť, aby sa ňou deti mohli pochváliť a zároveň je to tiež spestrenie predvianočnej atmosféry v našom meste.

Predvianočný čas v meste teda zaručene je kde tráviť. Krtíšania, ale aj ľudia z okolia, tak majú možnosť kultúrne vyžiť, zabaviť sa, ale zároveň aj urobiť dobrý skutok.

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom