Novinky

Nová tradícia vo Veľkom Krtíši

Téma: featured, new

Už v pondelok 26.3.2018 v čase od 8.00 hod. sa Krtíšania pokúsia o vytvorenie novej milej tradície – zdobenia Veľkokrtíšskeho […]

Zdieľať príspevok

Už v pondelok 26.3.2018 v čase od 8.00 hod. sa Krtíšania pokúsia o vytvorenie novej milej tradície – zdobenia Veľkokrtíšskeho veľkonočného stromu. Samotné kraslice mohli občania priniesť priamo do kancelárie MsKS do 22. marca. Zaujímavosťou je, že myšlienku vytvorenia novej tradície sa rozhodol podporiť aj miestny producent vajec. Farma Babičkin dvor a. s. sa rozhodla darovať školám vajcia zo svojho chovu, ktoré žiaci veľkokrtíšskych škôl a škôlok vyzdobili. Tieto vyzdobené vajcia budú potom krášliť veľkonočný strom v meste, ako symbol jari.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Veľký Krtíš Erika Grega, mesto vyzvalo občanov, aby doniesli kraslice. „Vyzbieranými kraslicami ako symbolmi nového života, jarného obdobia a tiež zdravia sa potom vyzdobí strom, ktorý v meste prispeje k veľkonočnej atmosfére. Vybraný strom plánujeme zdobiť 26. marca,“ objasnila hovorkyňa.

Viac informácií nájdete tu:http://www.velky-krtis.sk/?id_menu=0&module_action__89797__id_ci=153176#m_89797

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom