Novinky

Kam na víkend? Rozhľadňa Opava

Téma:

Náš okres ponúka množstvo zaujímavých prírodných, kultúrnych, či historických pokladov, ktoré sa oplatí vidieť. Víkend je ideálny čas na návštevu […]

Zdieľať príspevok

Náš okres ponúka množstvo zaujímavých prírodných, kultúrnych, či historických pokladov, ktoré sa oplatí vidieť. Víkend je ideálny čas na návštevu tých najzaujímavejších miest okresu Veľký Krtíš. Dokonca už aj to počasie nám náramne praje. V redakcii Krtíšske veci sme sa rozhodli vytvoriť pravidelnú sekciu s názvom „Kam na víkend?“, v ktorej by sme vám v spolupráci s relevantnými odborníkmi prinášali odporučenia na zaujímavé výlety v našom regióne. Tým prvým je tzv. Rozhľadňa Opava.

Minulý týždeň známy slovenský internetový portál Startitup uverejnil článok s názvom „Toto je 10 najkrajších rozhľadní Slovenska, ktoré ti ponúknu rozprávkový výhľad.“ Ako možno správne tušíte, Rozhľadna v Opave bola v článku spomenutá. Aj na základe tohto článku sme sa ju rozhodli navštíviť osobne.

Po príjazde do obce Opava sme na prvej križovatke ciest v smere jazdy od Veľkého Krtíša zabočili doľava a zišli sme z hlavnej cesty na vedľajšiu – poľnú cestičku. Po tejto cestičke sme sa dostali asi po cca 300 metroch k miestu, ktoré všadeprítomnými pneumatikami a koridormi jasne hovorí, že sa tu koná Rally Show Opava. Tu sme vedľa cesty odparkovali auto a vybrali sa smerom k vyhliadke, ktorú spod kopca dobre vidieť. Postupovali sme po turistickej značke až na vrchol hory Opava, ktorý je 577 metrov nad morom. Výšľap trval necelú hodinku a cestou hore sme stretli niekoľko ďalších turistov, ktorí sa, rovnako ako my, prišli pozrieť na jednu z najkrajších rozhľadní na Slovensku. Po príjemnom výstupe sme dorazili na miesto. Už len pohľad na ňu stál za to. To, čo nás čakalo po tom, ako sme vyšli na jej najvyššie poschodie sa slovami len ťažko vyjadruje.

 

„Veža má 6 poschodí a meria 20 metrov. Rozhľadňa má dvadsať metrov vysokú drevenú konštrukciu a šesť poschodí, ktoré spája široké drevené schodisko. Na jej najvyššom poschodí vás čaká veľký priestor, takže sa netreba báť, že by sa tam nezmestila aj väčšia skupinka ľudí. A po tomto športovom výkone sa môžete zrelaxovať na drevených lavičkách pri ohnisku, ktoré sa nachádzajú priamo pri veži,“ píše sa v článku na Startitup.

Sme veľmi radi, že sa obec Opava rozhodla pustiť do tohto projektu. Veríme, že rozhľadňa priláka množstvo turistov a zatraktívni tak aj širší región.

Tak čo, pôjdete sa na opavskú rozhľadňu pozrieť aj vy?

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom