Novinky

KTO JE MAŤO ČAPLIAR?

Téma:

Niektorí si ho možno pamätáte ako úspešného reprezentanta mesta v plávaní, iní ako komentátora zahraničnopolitického diania a niektorí ako organizátora podujatí na […]

Zdieľať príspevok

Niektorí si ho možno pamätáte ako úspešného reprezentanta mesta v plávaní, iní ako komentátora zahraničnopolitického diania a niektorí ako organizátora podujatí na podporu podnikania. Maťo Čapliar je našim prispievateľom a momentálne kandiduje za poslanca do Mestského zastupiteľstva vo Veľkom Krtíši.

 

KV: Prečo si sa rozhodol kandidovať na poslanca do MsZ vo Veľkom Krtíši?

MČ: Myslím si, že práca poslanca je službou ľuďom. Vôbec, politika by mala byť službou ľuďom. V živote sa snažím nečakať na ideálne príležitosti, ale pracujem s tým, čo mám v danej situácii k dispozícii. Veľký Krtíš mám rád, záleží mi na ňom a vždy som sa mu snažil pomôcť tak, ako som v danej situácií mohol a vedel. Prišli komunálne voľby a ja som si povedal, že je to správna cesta, ako byť mestu ešte viac nápomocný.

KV: Kandiduješ ako kandidát politickej strany alebo ako nezávislý?

MČ: Kandidujem ako nezávislý kandidát. Nestojí za mnou žiadna politická strana. Ako nezávislý kandidát som musel v stanovenom termíne vyzbierať minimálne 200 podpisov od občanov mesta Veľký Krtíš na to, aby som bol volebnou komisiou zaregistrovaný. Už vtedy bolo pre mňa veľkou motiváciou, že sa mi podarilo vyzbierať viac ako 300 podpisov.

KV: Čo by si chcel zmeniť?

MČ: V meste sa toho deje naozaj veľa. Minimálne ostatné volebné obdobie bolo bohaté na nové projekty. Rád by som bol súčasťou týchto projektov a pomáhal ich svojou troškou formovať k spokojnosti všetkých občanov nášho mesta. Teším sa na ďalšie fázy rekonštrukcie parku Hôrka, projekt novej autobusovej stanice, či projekt výstavby cyklotrasy. Vidím tu pomerne veľký priestor na prácu s mládežou, ale aj na postupnú prácu na ďalšom raste zamestnanosti. Bol by som rád, ak by sa nám podarilo prilákať čo najviac ľudí naspäť. Myslím si, že aj v tomto je mesto na dobrej ceste.

KV: Máš aj nejaké konkrétne volebné body?

MČ: Áno, venujem sa v nich oblastiam, ktoré vnímam ako problematické vo volebnom obvode č. 1. Rád by som pomohol riešiť situáciu s parkovaním na sídlisku Viničky, iniciovať doplnenie svetelných bodov na cintoríne a pri chodníkoch, ktoré doň vedú, snažiť sa presadiť osadenie niekoľkých lavičiek na tzv. Novej ceste a dokončenie rekonštrukcie ciest a chodníkov na Vinohradníckej ulici.

Mojím hlavným cieľom, ktorý by som rád zrealizoval nezávisle od úspechu vo voľbách, je zorganizovanie kampane za detské ihrisko Lidl Žihadielko 2019 pre naše najväčšie sídlisko na Ul. B. Němcovej. Pokiaľ by sme boli v hlasovaní úspešní, získame od spoločnosti Lidl detské ihrisko v hodnote približne 90-tisíc eur.

Všetky ďalšie informácie sa dozviete na facebookovej stránke: Martin Čapliar – kandidát na poslanca mesta Veľký Krtíš.

KV: Čo by si chcel odkázať voličom?

MČ: Aby išli voliť. ?

KV: Držíme ti palce a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

MČ: Ďakujem, podobne. ?

 

Mgr. Martin Čapliar je prispievateľom do portálu Krtíšske veci a aktuálne kandidátom na poslanca Mestského zastupiteľstva vo Veľkom Krtíši vo volebnom obvode číslo 1.

*Ak by ste mali záujem stať sa prispievateľom portálu Krtíšske veci, neváhajte a napíšte nám e-mail na adresu nase@krtisskeveci.sk

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom