Novinky

Nová appka pre Krtíšanov

Téma:

Aplikácia Krtíš Life prišla na svetlo sveta iba nedávno, ale už stihla nazbierať desiatky stiahnutí. Nie len o tom, ako […]

Zdieľať príspevok

Aplikácia Krtíš Life prišla na svetlo sveta iba nedávno, ale už stihla nazbierať desiatky stiahnutí. Nie len o tom, ako vznikol tento nápad hovorí jej tvorca Patrik Mondok.

 

KV: Ako vznikol nápad vytvoriť aplikáciu o dianí vo Veľkom Krtíši?

PM: Vytvorenie aplikácie bolo podnietené tým, aby sa všetky informácie o podujatiach, udalostiach mesta ľahko vyhľadávali z jedného miesta. Je to pracné a nemusíte navštevovať niekoľko webových stránok či facebookových skupín, ktoré si aj tak nepamätáte resp. dokonca ich ani všetky nepoznáte a chceli sme prispieť niečím jedinečným na 50. výročie nášho okresu.

 

KV: Ako by ste stručne charakterizovali aplikáciu Krtíš Life?

PM: Aplikácia slúži na zhromažďovanie informácií mesta Veľký Krtíš a okresu. Ide o rôzne podujatia, novinky, dianie v meste, informovanie užívateľov o akciách a podujatiach miestnych firiem a živnostníkov. Aplikácia má spájať ľudí a poskytovať im informácie z jedného miesta. Všetky informácie máte v správny čas a z jedného miesta.

 

KV: Čo je hlavným cieľom tohto projektu?

PM: Hlavným cieľom alebo myšlienkou je vzájomne si pomáhať a poznať sa. V súčasnej dobe sú informácie veľmi dôležitým nástrojom. Aplikácia má obojstranne spájať obyvateľov s miestnymi podnikateľmi, podporovať občianske združenia, športové kluby, neziskové spoločnosti a iné.

 

KV: Kto je cieľová skupina, na ktorú sa projekt zameriava?

PM: Cieľovou skupinou sú fyzické osoby vo veku od 15 do 99 rokov, rôzne komunity ako občianske združenia, neziskové organizácie, športové kluby a živnostníci, podnikatelia a firmy mesta. Jednoducho pre všetkých.

 

KV: Čo sú hlavné výhody mobilnej aplikácie KL?

PM: Veľkou výhodou sú práve informácie, ktoré nájdete v aplikácii. Nejde len o dianie v meste a v okrese, ale aj o bežné informácie, ktoré potrebujeme a nevieme, kde ich hľadať. Za najväčšiu výhodu považujeme zasielanie notifikácií, ktoré sa Vám zobrazia na displeji Vášho smartfónu a Vy tak máte možnosť sa dozvedieť o nových akciách a novinkách miestnych firiem, pretože pokiaľ osobne nenavštívite daný obchod, tak len ťažko sa o tom dozviete.

 

KV: Aké sú možné nevýhody používania tejto aplikácie?

PM: Pri niektorých funkciách aplikácie je potrebný prístup na internet. To je jediná nevýhoda.

 

KV: Je aplikácia spoplatnená?

PM: Aplikácia je na stiahnutie zadarmo a tiež jej užívatelia môžu túto aplikáciu používať zadarmo. Živnostníci a firmy maju svoj záznam spoplatnený ako reklamný priestor.

 

KV: Programovali ste aplikáciu sami alebo ste ju nechali naprogramovať externej firme?

PM: Aplikáciu sme programovali sami prostedníctvom platformy na tvorbu mobilných aplikácií, na ktorú má naša spoločnosť zakúpenú licenciu.

 

KV: Plánujete projekt rozšíriť aj do ďalších miest?

PM: Plánujeme rozšíriť tento projekt aj do inych okresov, hlavne okresy Novohradu, aby sa komunita obyvateľov, občianskych združení, športových klubov, podnikateľov a iných miestnych združení navzájom poznala a spoločne rozvíjala svoj okres.

 

Spoločnosť ORAMON, s. r. o. funguje na trhu od roku 2011. Celú dobu svojho pôsobenia je jej predmet podnikania zameraný na obchodnú činnosť v oblasti služieb. V minulosti spoločnosť ORAMON prevádzkovala niekoľko predajní telekomunikačného operátora. Od roku 2017 sa jej zameranie špecializuje na vytváranie mobilných aplikácií. Hlavným poslaním je pomôcť malým a stredným firmám v oblasti reklamy, propagovania sa a byť bližšie k svojim zákazníkom.

 

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom