Novinky

Pasovanie prvákov

Téma:

Pamätáte si na časy, keď ste chodili do škôlky? Na pani učiteľky, prvých kamarátov, prvé detské lásky, alebo na povinné […]

Zdieľať príspevok

Pamätáte si na časy, keď ste chodili do škôlky? Na pani učiteľky, prvých kamarátov, prvé detské lásky, alebo na povinné poobedné siesty, ktoré sme tak neznášali? Na škôlku dnes spomíname s úsmevom. Keby nám dnes niekto ponúkol možnosť nastúpiť do zázračného stroja a vrátiť sa v čase späť, pravdepodobne by to väčšina z nás brala všetkými desiatimi.

Vo štvrtok 21.6. sa v Sobášnej sieni Mestského úradu vo Veľkom Krtíši konalo prvé z  tzv. Pasovaní prvákov. Ide o milú udalosť, kedy sa škôlkari lúčia so svoju škôlkou a stávajú sa z nich prváci na základných školách. Detičky z MŠ Poľná a MŠ SNP podstúpili akt pasovania za prvákov ako prvé. O týždeň vo štvrtok, 26.6., sa k nim pridali aj škôlkari z MŠ Š. Tučeka a MŠ P.O. Hviezdoslava.

Zamestnanci Mestského úradu v úvode slávnostného aktu privítali detičky, učiteľov zo škôlok a rodičov. Nasledoval krátky kultúrny program a na záver aktu detičky dostali darčeky v podobe omaľovániek a pier.

Držme im teda spolu palce na ceste za vedomosťami a múdrosťou, ktorá ich v nasledujúcom období čaká.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom