Novinky

Peter Pellegrini zapálil vatru SNP v Šóšári a navštívil Želovské pivnice

V predvečer osláv 77. výročia SNP v našom okrese zapálil symbolicky vatru SNP bývalý premiér Peter Pellegrini spolu s bývalou ministerkou vnútra Denisou Sakovou a ďalšími.

Zdieľať príspevok

V predvečer osláv 77. výročia SNP v našom okrese zapálil symbolicky vatru bývalý premiér Peter Pellegrini spolu s bývalou ministerkou vnútra Denisou Sakovou a ďalšími.

V centre zábavy nášho okresu v Music Parku na mieste bývalých Šóšárských prameňoch sa konala rozlúčka s letom. O zábavu sa staral legendárny Dj Kukoo a miestny rezident DJ Vlado Dudáš. Párty sa konala v predvečer osláv SNP a tak jej súčasťou bolo aj symbolické pálenie vatry SNP. Nie jedného účastníka akcie prekvapilo, keď v dave ľudí zbadal známe tváre slovenských politikov – Petra Pellegriniho a Denisy Sakovej. Za krátko sa okolo nich zhromaždil dav ľudí, ktorí si chceli so známymi Slovákmi chceli urobiť fotku.

Bývalého premiéra sme sa opýtali, čo ho zaviedlo do nášho okresu: „Veľký Krtíš a okolie mám veľmi rád a vždy sem rád zavítam. Dnes sme mali stretnutie s členmi a sympatizantami HLASu – sociálna demokracia a navštívili sme aj výnimočné miestne vínne pivnice v Želovciach. Myslím si, že politik by sa mal zaujímať o názory ľudí z našich regiónov nie len, keď sa blížia voľby. Túto filozofiu som razil aj keď som bol premiér a viac ako polovicu rokovaní vlády som organizoval v regiónoch od východu na západ našej krajiny. Politik nesmie byť odtrhnutý od reality a to, či Vás ľudia privítajú srdečne, alebo naopak, hovorí o kvalite Vašej práce azda najviac. Mám úprimnú radosť z pohostinnosti, ktorej sa nám od miestnych dostalo.“

Iba kúsok od miesta konania zábavy v Šóšári – v Želovciach sa konalo súbežne podujatie Deň otvorených pivníc, na ktoré si Peter Pellegrini so svojim tímom „odbehol“. Miestni ho pohostili výborným jedlom a ešte lepším vínom. Následne sa spolu vrátili do Šóšárských prameňov, aby zapálili vatru.

Bývalý premiér absolvoval viacero podujatí súvisiacich s oslavami výročia SNP. Kládol vence a pálil vatry na západe, severe, východe Slovenska a dnes zavítali aj do Želoviec. Opýtali sme sa ho, prečo tomuto sviatku venujete toľko energie a pripomína si ho v takomto rozsahu. „HLAS – sociálna demokracia sa vo svojej politike opiera o hodnotový protifašistický pilier. Ctíme a rozvíjame odkaz hrdinov SNP. Sme presvedčení, že bez hrdej minulosti nemožno formovať úspešnú budúcnosť.“ Vysvetlil Peter Pellegrini.

Bývalej ministerky vnútra sme sa opýtali, či rada chodieva do regiónov medzi ľudí a ak áno, prečo. „Politika je o kontaktne s ľuďmi. Normálny politik nemôže rozhodovať o veciach od zeleného stola v Bratislave, musí poznať reálne problémy ľudí z regiónov. Do regiónov chodíme s Petrom Pellegrinim tak často ako sa dá, čo sa nedá povedať o predstaviteľoch súčasnej vlády, ktorí sa kontaktu s ľuďmi boja.“ Dodala Denisa Saková.

Po zapálení vatry sa obaja politici rozprávali s ľuďmi, ktorí im priblížili problémy, ktoré ich aktuálne trápia a neodmietli ani pozvanie na tanečný parket, kde si spolu zatancovali.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom