Novinky

REKONŠTRUKCIA FONTÁNY

Téma:

Vyzerá to tak, že tento týždeň je týždňom dobrých správ. Len krátko potom, ako sme zverejnili správu o rekonštrukcii Parku Hôrka, […]

Zdieľať príspevok

Vyzerá to tak, že tento týždeň je týždňom dobrých správ. Len krátko potom, ako sme zverejnili správu o rekonštrukcii Parku Hôrka, sa v meste začalo s rekonštrukciou jednej z jeho dominánt – mestskej fontány. Zistili sme pre vás všetky podstatné informácie o prebiehajúcej rekonštrukcií fontány priamo od hovorkyne mesta Veľký Krtíš, pani Eriky Grega.

KV: Čo bolo hlavnou motiváciou pre rekonštrukciu fontány?

EG: Fontána na námestí dostane úplne nový šat. 25 ročná fontána sa v týchto dňoch búra. Jej technológia sa za štvrťstoročie opotrebovala, bola už nefunkčná. Teleso fontány bolo za tie roky vystavené celoročne rôznym poveternostným podmienkam, čo sa taktiež podpísalo pod zlý stav. Mesto sa preto rozhodlo pre celkovú obnovu fontány.

KV: Ako bude nová fontána vyzerať a čo všetko sa bude rekonštruovať?

EG: Nová fontána bude plochá, s farebným osvetlením. Pôjde o novodobý typ fontán so samostatnou technologickou časťou a následnou úpravou spevnených plôch v okolí fontány. Bude mať 11 trysiek a dve vodné delá.

KV: Koľko financií bolo na rekonštrukciu vyčlenených?

EG: Cena tohto projektu je 103.725,42 €. Zahrnuté sú tu búracie práce, stavebné práce ako aj realizácia samotnej fontány s technológiou. Plánovaná je aj rekonštrukcia okolia fontány.

KV: Do kedy by mali byť práce na novej fontáne hotové?

EG: Práce na obnove fontány by mali byť ukončené do 30. júna 2018.

My sa prebiehajúcej rekonštrukcií mimoriadne tešíme a veríme, že nová fontána urobí radosť všetkým vekovým skupinám v meste.

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom