Novinky

Rekonštrukcia parku Hôrka – pokračovanie

Téma:

O chystanej rekonštrukcii parku Hôrka vo Veľkom Krtíši sa už hovorilo dlhšiu dobu. Dobrou správou je, že čakanie sa skončilo. Stavebné […]

Zdieľať príspevok

O chystanej rekonštrukcii parku Hôrka vo Veľkom Krtíši sa už hovorilo dlhšiu dobu. Dobrou správou je, že čakanie sa skončilo. Stavebné práce už začali a nový park začína ožívať!

Po dendrologickom posúdení stavu stromov v parku sa rekonštrukcia začala vypílením chorých stromov a búracími prácami starého oplotenia. Finančné prostriedky vo výške 285 tisíc eur na uskutočnenie prvej etapy rekonštrukcie parku Hôrka od Úradu vlády sú už mestu k dispozícii. Z vlastných financií bude mesto na rekonštrukciu dokladať sumu približne 30 tisíc eur.

V rámci rekonštrukcie budú vybudované v parku zóny ako detský svet, relaxačná zóna, multifunkčné ihrisko, lezecká stena, zóna so strojmi na cvičenie, zóna s pingpongovými stolmi všetko so snahou vyhovieť širokej verejnosti a rôznym vekovým kategóriám.

Park taktiež dostane nový, hlavný chodník, ktorý bude viesť pozdĺž amfiteátra a vyústi na ulici Okružnej. Park dostane aj nové osvetlenie a ochranu vo forme bezpečnostných kamier a oplotenia. Návštevníkom parku budú sprístupnené aj toalety amfiteátra. Na záver sa bude konať výsadba nových stromov a kríkov.

Veríme, že táto správa prinesie úsmev a radosť mnohým obyvateľom mesta a po rekonštrukcii ho budú navštevovať s nadšením a elánom.

Prvá etapa rekonštrukcie Parku Hôrka by mala byť hotová do konca októbra.

 

Na nasledujúcom grafickom znázornení nájdete prehľad jednotlivých zón:

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom