Novinky

ROZHOVOR S ÚSPEŠNÝM KRTÍŠANOM – VRATKOM SIRÁGIM

Téma:

Vratko Sirági je rodák z Veľkého Krtíša. Ukončil Fakultu sociálnych vied v odbore politológia na Univerzite sv.Cyrila a Metoda v Trnave.  Po […]

Zdieľať príspevok

Vratko Sirági je rodák z Veľkého Krtíša. Ukončil Fakultu sociálnych vied v odbore politológia na Univerzite sv.Cyrila a Metoda v Trnave.  Po doštudovaní na vysokej škole sa vrátil naspäť domov, kde pracoval ako čašník a plavčík. Keď začal pociťovať, že potrebuje profesijne rásť, presťahoval sa do Bratislavy. Tam jeho profesijné ambície narástli a začal pracovať ako manažér kultúry pre mestskú časť Bratislava-Nové Mesto. Vždy si však túžil splniť veľký profesijný sen – stať sa moderátorom na televíznej obrazovke. Od tej doby pracuje v televízii Markíza ako moderátor relácie Teleráno. 

 

 

 

 

Red.: Ako ste sa dostali do televízie Markíza, konkrétne do relácie Teleráno?

VS: Bol som raz v Teleráne ako hosť v rámci spolupráce s istou módnou značkou, slovo dalo slovo, bol som pozvaný na kamerové skúšky, kde som mal možnosť ukázať svoje schopnosti a vybrali si ma. Veľmi sa z toho teším, pretože neexistuje recept na úspech, na konkurze idete doslova s kožou na trh, buď sa vaše vyžarovanie s predstavou a očakávaním televízie pretne alebo nie.  Stále je to pre mňa neuveriteľné, že ľudia, ktorých som cez obrazovku vnímal ako autority, sú teraz moji kolegovia. 

Red.: V relácii Teleráno prinášate divákom aj zaujímavosti zo sociálnych sietí. Myslíte si, že v dnešnej dobe sociálne siete dokážu mať na mladých ľudí skôr pozitívny alebo negatívny vplyv?

VS: Sociálne siete sú bohužiaľ fenoménom a neoddeliteľnou súčasťou života dnešnej doby. Osobne som presvedčený o tom, že pokiaľ ich človek využíva len za účelom, pre ktorý slúžia, dokáže si zachovať nadhľad a hlavne nezabúda žiť svoj skutočný život, mohlo by to byť v poriadku.

 

Red.: Na sociálnych sieťach sme si všimli, že už viac rokov sa venujete posilňovaniu a fitness. Ako hodnotíte športové príležitosti vo Veľkom Krtíši, začínali ste práve tam s cvičením?

VS: Veľký Krtíš dáva možnosť veľkého športového vyžitia. Okrem viacerých ihrísk má k dispozícií aj športovú halu či zimný štadión, čo dáva priestor zašportovať si naozaj v každom ročnom období. Osobne sa mi veľmi páči aj možnosť využitia posilňovne na mestskej plavárni, ktorá je vybavená špičkovými strojmi, na aké som veľakrát nenarazil ani v oveľa väčších mestách. V dobe, keď som ešte žil doma som veľmi rád a opakovane tieto športoviská navštevoval.

Red.: Vidíte za posilňovaním aj nejaké vyššie ciele alebo sa plánujete v živote uberať iným smerom? Čo patrí medzi vaše priority a životné ciele?

VS: Posilňovňa je pre mňa ventil, reset, relax…Miesto, kde mi hlavou neprebehne ani jedna myšlienka či pracovná povinnosť. Keďže nemám veľa voľného času, som rád, že popri spánku je pre mňa práve takýto aktívny oddych neoddeliteľným spestrením voľných chvíľ.

Mojou prioritou bola vždy predstava skutočnosti,  že budem robiť prácu, ktorá nebude len prácou, ale hlavne koníčkom. V živote si vždy opakujem – buď odvážny, ver svojmu talentu, zachovaj si svoju prirodzenosť, neváhaj a plň si svoje sny.

Red.: Čo si myslíte o meste Veľký Krtíš teraz, keď žijete stovky kilometrov od domova? Máte radi ticho a prírodu alebo sa Vám viacej páči ruch veľkomesta?

VS: Som človek, ktorý nemá rád stereotyp, preto je pre mňa dynamickosť a hektickosť spojená so životom vo veľkomeste veľkým plusom. Na druhej strane však človek žije vo veľkej anonymite, kedy sa vám neraz stane, že nepoznáte ani meno vlastného suseda. Veľký Krtíš je pre mňa stále mestom, v ktorom som sa narodil a prežil väčšinu svojho doterajšieho života a vždy si čas, ktorý v ňom trávim s rodinou a priateľmi veľmi užívam.

V súkromí a voľnom čase uprednostňujem tiché miesta, ideálne v prírode s knihou v ruke, kde sa viem dokonale odreagovať, vypnúť myšlienky, telefón a naozaj sa venovať len sám sebe. 

     

Red.: Ktoré sú Vaše obľúbené miesta v okrese Veľký Krtíš?

VS: Od malička som trávil veľmi veľa času s rodičmi na našej chate v Modrom Kameni. Rád si tiež spomínam na nespočetne veľa návštev Bábkarského múzea a Hradu Modrý Kameň a rovnako na výstupy  na modrokamenskú kalváriu.

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom