Novinky

ŠPORTOVÉ HRY MLÁDEŽE V PÍSKU

Téma:

V dňoch od 22.8.2019 do 25.8.2019 sa na Športových hrách mládeže v Písku zúčastnilo 29 detí z Veľkého Krtíša. Vo […]

Zdieľať príspevok

V dňoch od 22.8.2019 do 25.8.2019 sa na Športových hrách mládeže v Písku zúčastnilo 29 detí z Veľkého Krtíša. Vo futbale malo zastúpenie trinásť účastníkov, v tenise traja, v karate jedenásti a v šachu dvaja. Pýtate sa, prečo práve v Písku? České mesto Písek je totiž partnerským mestom Veľkého Krtíša a obe mestá toto partnerstvo rozvíjajú aktívne. Delegácia zástupcov mesta Písek tak napríklad už čoskoro zavíta na krtíšske Vinobranie. Ale späť k mladým krtíšskym športovcom.

Po dlhej ceste, boli súťažiaci z Veľkého Krtíša ubytovaní na miestnej Lesníckej škole. Večer, ešte v deň príchodu mali deti možnosť obhliadky mesta Písek a miest, kde súťažiaci na druhý deň zahájili  súťaže v jednotlivých kategóriách. 

FUTBAL

Družstvo mladých žiakov U13 reprezentovali mesto Veľký Krtíš v turnaji, v ktorom sa zúčastnilo päť tímov zo štyroch štátov. Turnaj sa hral v piatok a v sobotu. V piatok MFK Baník neokúsil pocit prehry, kedže remízovali s Rakúskym tímom 3:3. V druhom zápase si baníci vybojovali jednoznačnú výhru 22:0 so susedným, o rok starším tímom z Čiech. Po ťažkom piatku si teda chlapci z Veľkého Krtíša mohli spokojne vydýchnuť, pretože ich šance na výhru celého turnaja stúpli.  V sobotu im však svoju silu potvrdili kvalitní hráči z nemeckého tímu. Napriek remíze po prvom polčase podľahli tažkým súperom 1:4. Naštastie v druhom zápase proti domácemu tímu ukázali svoju silu a vybojovali si krásne druhé miesto s výhrou 6:4.

  

TENIS 

V tenise sa zúčastnili športových hier tri dievčatá z Veľkého Krtíša. Natália Čemanová, Patrícia Plavcová a Liliana Madajová. Od piatku 9.30 hod. bolo zahájenie športových hier. O 14.00 hod. mali nástup tenisti. Najprv sa rozohrali v tréningu s miestnymi tenistami, až potom nasledovali turnaje. V sobotu 24.8.2019 už od 9.00 hod. tenistky hrali ďalšie zápasy.

KARATE 

V piatok poobede sa stretli karatisti z Veľkého Krtíša so svojimi súpermi z karate klubu Písek. S ktorými si priateľsky zatrénovali. V sobotu po rannej rozcvičke a výdatných raňajkách sa stretli v telocvični, kde všetci karatisti zahájili sútaž v kata a kumite. Každý z karatistov si domov priniesol nejaké ocenenia. Hlavná myšlienka súťaže, dobre si zacvičiť a nabrať nové skúsenosti bola určite naplnená.

  

ŠACH

Dvaja žiaci z Veľkého Krtíša, Norbert Celeng a Samuel Krajčík sa zúčasnili súťaže v šachu. Na tretí deň mali hráči pripravený program s medzinárodným majstrom, pánom Ivanom Hauserom. Ktorý žiakov naučil rôzne typy hier a zahral si s nimi simultánnu hru v šachu naslepo. Poobede žiaci hrali rôzne šachové partie so žiakmi z miestneho šachového klubu. Žiaci z Veľkého Krtíša tieto šachové partie, aj partie v štvorhre vyhrali. 

  

Všetkým súťažiacim boli po konci súťaže odovzdané ocenenia v miestnom divadle. 

  

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom