Novinky

Súťaž karate v našom meste

Téma:

V sobotu 20. októbra 2018, sa v mestskej športovej hale vo Veľkom Krtíši konal ôsmy ročník  záverečného – V. kola Pohára Slovenskej […]

Zdieľať príspevok

V sobotu 20. októbra 2018, sa v mestskej športovej hale vo Veľkom Krtíši konal ôsmy ročník  záverečného – V. kola Pohára Slovenskej federácie karate a bojových umení v súťaži detí, mládeže a seniorov v karate a kobudo. Súťažilo sa v kategóriách jednotlivcov a družstiev, kde boli pretekári podľa veku rozdelení do žiackych, juniorských a seniorských kategórii.

V rámci federácie sa súťaže zúčastnilo 18 klubov zo západného a stredného Slovenska, a to z Ilavy, Lednických Rovných, Pezinka, Považskej Bystrice a Púchova. Silné výpravy prišli z Bratislavy, Levíc, Novej Bane, Prievidze a Šale. V otvorených kategóriách  bolo zaznamenaných cez 330 štartov. Najpočetnejšie obsadené boli žiacke a juniorské kategórie. Naši pretekári z domáceho Karate klubu Veľký Krtíš nastúpili v 39 kategóriách jednotlivcov a v 14 kategóriách družstiev.

Päť kolová súťaž o Pohár Federácie je postupová súťaž, ktorého víťaz sa na jeden rok stane jeho držiteľom. No nesúťaží sa len o putovný pohár. Pretekári súťažia aj o postup na majstrovstvá Slovenska a bojujú o čo najlepšie umiestnenia, aby získali pre seba cenné body, na základe ktorých sa najlepší pretekári v žiackych kategóriách dostanú do výberu talentovej mládeže a neskôr k starším pretekárom do reprezentácie, čím sa im otvorí cesta zúčastňovať sa súťaží aj na medzinárodnej úrovni.

V našom meste má súťaž karate vďaka podpore Mesta Veľký Krtíš už niekoľkoročnú tradíciu. Pre usporiadanie súťaže karate je mestská športová hala pre jej veľkosť vyhovujúca vo všetkých oblastiach. Výpravy sa do nášho mesta radi vracajú aj pre dobrú organizáciu súťaže, ktorú zabezpečujú hlavne rodičia našich pretekárov, ktorí dokážu vytvoriť príjemnú rodinnú atmosféru.

No toto všetko by nebolo možné zabezpečiť bez pomoci Mesta Veľký Krtíš, Slovenskej federácie karate a bojových umení, sponzorov, rodičov a zanietených členov nášho klubu.

„Som rád, že aj v našom meste máme mladých ľudí, ktorí sa tomuto športu venujú. A venujú sa mu naplno, o čom svedčia aj ich výsledky. Sú úspešní nielen u nás, ale aj za hranicami dosahujú veľmi dobré výsledky a umiestňujú sa na víťazných priečkach. Držím im palce a ďakujem im za prezentáciu nášho mesta,“ povedal Ing. Dalibor Surkoš, primátor mesta Veľký Krtíš, počas sobotnej súťaže, ktorú prišiel osobne otvoriť.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom