Novinky

VLÁDA ROZDELILA PRE OKRES VEĽKÝ KRTÍŠ 1,8 MILIÓNA EUR

Téma:

Vo štvrtok 21. novembra sa v Slovenských Ďarmotách konalo posledné výjazdové rokovanie vlády SR v roku 2019 . Vláda po rokovaní […]

Zdieľať príspevok

Vo štvrtok 21. novembra sa v Slovenských Ďarmotách konalo posledné výjazdové rokovanie vlády SR v roku 2019 . Vláda po rokovaní pridelila okresu Veľký Krtíš na projekty 1,8 milióna eur.

Autor: Ľuboš Bilačič
Autor: Ľuboš Bilačič

Po stretnutí vybraných členov vlády SR so so starostami obcí z okresu Veľkého Krtíš sa konalo zasadnutie vlády v priestoroch kultúrneho domu v Slovenských Ďarmotách. Finančné prostriedky, ktoré získal okres Veľký Krtíš sú určené na 72 projektov. Projekty sa týkajú obcí, cirkevných zborov, miestnych organizácií, rekonštrukcie miestnych komunikácií, chodníkov, parkovísk, obecných úradov a iných objektov v okrese.

Mestu Veľký Krtíš boli pridelené nasledovné účelovo viazané prostriedky:

  • 200 tisíc eur na rekonštrukciu strechy a vzduchotechniky mestskej krytej plavárne
  • 100 tisíc eur na výmenu okien na kultúrnom dome
  • 20 tisíc eur na výstavbu moderného detského ihriska na najväčšom sídlisku Viničky
  • 15 tisíc eur na rekonštrukciu a premiestnenie pamätníka Nový život

Okrem toho vláda vyčlenila Všeobecnej nemocnici s poliklinikou vo Veľkom Krtíši 500-tisíc eur na nákup nového CT prístroja s príslušenstvom.

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať takmer 500 tisíc eur na nový CT prístroj do nemocnice v našom meste. Ten bude slúžiť nielen pacientom z mesta, ale aj a okresu na včasnú, rýchlu a presnú diagnostiku,“ vyjadril sa primátor mesta Veľký Krtíš, Ing. Dalibor Surkoš.

Autor: Ľuboš Bilačič

„Reagovali sme na potrebu vybudovania moderného a bezpečného detského ihriska na našom najväčšom sídlisku, na Viničkách.“ Hovorí Martin Čapliar, poslanec MsZ vo Veľkom Krtíši.

Ešte začiatkom roka sa totiž mesto Veľký Krtíš zapojilo do súťaže o výstavbu detského ihriska Žihadielko organizovanú obchodným reťazcom. Bohužiaľ neúspešne. Martin Čapliar ďalej dodáva:

„Napriek tomu, že sme v súťaži Žihadielko neuspeli, nevzdávali sme sa a hľadali ďalšie možnosti na získanie financií na tento projekt. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo a že sa môžeme pustiť do projektu výstavby tohto ihriska. Ďakujem všetkým, ktorý sa do tohto procesu zapojili. V neposlednom rade ďakujem Vláde SR za pridelené financie.“

Autor: Ľuboš Bilačič

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši sa na margo okresu Veľký Krtíš nechal počuť:

„Okres Veľký Krtíš hodnotím ako mimoriadne pozitívny príbeh. V čase, keď sa schvaľoval akčný plán, bola miera nezamestnanosti 14,4 percenta. Cieľom bolo, aby klesla na 10,6 percenta do roku 2020. Faktom je, že klesla k dnešnému dňu na 5,7 percenta.“ 

Zdroj: FB Richard Raši

Pozrite si aj: Tlačová beseda po výjazodvom rokovaní vlády SR v Slovenských Ďarmotách

Ku dnešnému dňu bolo vytvorených 1 311 nových pracovných miest, čo je o 489 pracovných miest viac, ako bolo plánované.

Do okresu Veľký Krtíš prichádzajú firmy z oblasti automobilového priemyslu a majú perspektívu sa naďalej rozširovať. Zlepšenie ekonomickej situácie okresu sa podľa primátora mesta Veľký Krtíš odrazilo aj na cene nehnuteľností v meste. Tie v porovnaní s minulosťou podstatne stúpli.

„Samozrejme, mzda v našom okrese je prispôsobená podmienkam zamestnávateľov, ktorí vedia, na akom území sa nachádzajú,“ podotkol Dalibor Surkoš, primátor mesta Veľký Krtíš.

Primátor však na záver povedal, že verí, že sa situácia bude postupne zlepšovať.

ZDROJ: TASR, FB Peter Pellegrini, FB Richard Raši, FB Dalibor Surkoš

 

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom