Novinky

Vo Veľkom Krtíši budú dobrovoľníci rozdávať objatia

Téma:

Medzinárodný Deň objatí sa uskutoční na Slovensku už po siedmy krát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac […]

Zdieľať príspevok

Medzinárodný Deň objatí sa uskutoční na Slovensku už po siedmy krát. Rozdávať objatia a úsmevy sa chystajú dobrovoľníci vo viac ako 50 mestách. Tento rok nebude chýbať ani Veľký Krtíš.

,,Našim poslaním je prinášať úsmev a objatie tam, kde chýba a nezabudnúť pri tom na to, akú hodnotu nám ponúka otvorená náruč,“ predstavuje myšlienku podujatia jeho iniciátor Jaroslav Dodok.

Medzinárodný Deň objatí, ktorí ľudia poznajú ako Hug Day 2018, sa vo Veľkom Krtíši uskutoční 27. júna. ,,Tento rok pripravujeme už jubilejný siedmy ročník Dňa objatí. Na Slovensku ide o najväčšie podujatie svojho druhu. Ako po minulé roky, opäť za ním stojí tím mladých ľudí a študentov, ktorým nie je jedno, že žijeme uponáhľaný život v neustálom strese,“ vysvetľuje Lukáš Hrošovský, koordinátor Hug Day 2018.

Do podujatia sa každoročne zapájajú stovky dobrovoľníkov, ktorí za jeden jediný deň rozdajú spolu viac ako 100 000 objatí.

,,Ľudia potrebujú lásku, pokoj a pochopenie. A čo je lepší pocit ako ľudí urobiť blaženými? Vykúzliť na ich tvári úsmev jednoduchým prostriedkom šťastia – objatím. To je radosť, ktorá sa nedá opísať a ani za ňu zaplatiť. Život je ťažký a až príliš napätý, a preto aj v našom meste rozveselíme náladu a zlepšíme deň každému, koho len uvidíme.“ povedal Armand Majer, organizátor Dňa objatí vo Veľkom Krtíši.

Podujatie odštartuje vo všetkých mestách naraz, teda 27. júna o desiatej hodine a inak tomu nebude ani vo Veľkom Krtíši. Dobrovoľníci, ktorí budú v našom meste rozdávať objatia, sa stretnú pred Gymnáziom A. H. Škultétyho, odkiaľ sa vydajú do ulíc. Medzi ľuďmi ich zbadáte veľmi rýchlo, keďže v rukách budú držať tabuľky s nápisom „Objatie zdarma“.

,,Témou 7. ročníka Hug Day je radosť, vďačnosť a nádej. S radosťou sa chceme deliť, vďačnosť chceme prejaviť svojim blízkym, na ktorých nám nesmierne záleží a nádej chceme prinášať ľuďom, ktorí potrebujú povzbudiť,“ vysvetľuje koordinátor podujatia Lukáš Hrošovský.

Ak by ste sa chceli pridať k dobrovoľníkom, pošlite správu na e-mail lokálneho organizátora armand.majer@gmail.com alebo cez Facebook udalosť https://www.facebook.com/events/170947286905976/.

Po prvýkrát sa do podujatia zapájajú aj firmy, neziskové organizácie či samosprávy. Takýmto spôsobom môžu vďaka Hug Day priniesť objatie ľuďom s ktorými celý rok pracujú. Registrovať sa môžu na webstránke www.hugday.sk.

Organizátorom podujatia je Gymnázium A. H. Škultétyho, Veľký Krtíš – Žiacka školská rada v zastúpení lokálneho organizátora, SYTEV a OZ TEAM. Partnermi tohtoročného Dňa objatí sú OZ V.I.A.C, ZIPCEM, ZKSM, LEAF, Vedomý Život, Aliancia stredoškolákov, Rada študentov mesta Banská Bystrica, Centrum voľného času – JUNIOR, Stredná priemyselná škola dopravná Zvolen, YC- mládežnícka klubovňa, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Čadca, Gymnázium Kysucké Nové Mesto, Krásno nad Kysucou a Kysucké Nové Mesto.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom