Novinky

Vynovená plaváreň. Po oprave strechy a vzduchotechniky sa podarilo aj toto

Téma: plaváreň

Veľkokrtíšska krytá plaváreň je obľúbeným a vyhľadávaným miestom všetkých nadšencov plávania. V širšom okolí ide o jediné miesto, kde môžu plavci v pohodlí trénovať […]

Zdieľať príspevok

Veľkokrtíšska krytá plaváreň je obľúbeným a vyhľadávaným miestom všetkých nadšencov plávania. V širšom okolí ide o jediné miesto, kde môžu plavci v pohodlí trénovať aj v zimných mesiacoch.

Aj keď je plaváreň v relatívne dobrom stave, zub času sa na nej výrazne podpísal a mesto muselo pred viac ako rokom riešiť havarijnú situáciu spojenú so strechou a nefunkčnou vzduchotechnikou. Na veľkú rekonštrukciu oboch získalo mesto financie od bývalej vlády a v súčasnosti plaváreň disponuje modernou vzduchotechnikou a novým prestrešením.

Problémov bolo ale viacej a nutnosťou sa stala aj výmena okien budovy plavárne. Preto Mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 12. mája schválilo výmenu otvorových konštrukcií Krytej plavárne vo Veľkom Krtíši v celkom výške 34.986,80 EUR s DPH s tým, že verejné obstarávanie vyhrala a práce realizovala veľkokrtíšska firma Gabriel Zachar – PEGA PLAST.

V tomto volebnom období sa nám podarilo výrazne zrekonštruovať a zmodernizovať krytú plaváreň v našom meste. Výmenu vzduchotechniky a nové prestrešenie sme realizovali najmä z prostriedkov Úradu vlády SR, ktoré nám boli pridelené na výjazdovom rokovaní bývalej vlády. Výmenu otvorových konštrukcií sme realizovali z vlastných zdrojov mesta. Budem rád ak sa nám ešte v tomto volebnom období podarí zrealizovať aj ďalšie nevyhnutné investície a rekonštrukcie na krytej plavárni a na našom biokúpalisku tak, aby sme si ich bezstarostne mohli užívať aj v nasledujúcich rokoch.“ Povedal primátor mesta Veľký Krtíš Ing. Dalibor Surkoš.

K dnešnému dňu sú okná vymenené a Veľkokrtíšania si tak môžu vychutnať plaveckú dvadsaťpäťku nielen s novou vzduchotechnikou a strechou ale po novom aj s novými oknami.

Krytá plaváreň v našom meste bola postavená v novembri 1995 a krátko na to som v nej ako dieťa začal plávať. Mám radosť, že sa nám podarilo získať prostriedky na rekonštrukciu plavárne a verím, že sa v nej podarí vychovať ešte niekoľko generácií dobrých plavcov, ktorí budú úspešne reprezentovať naše mesto a okres.“ Povedal Mgr. Martin Čapliar, poslanec MsZ vo Veľkom Krtíši a bývalý majster Slovenska v plávaní.

V prípade, že ste dostali chuť a chcete si zaplávať vo vynovenej plavárni, tak môžete urobiť v pondelky od 14:00 do 20.00 a zvyšok týždňa od 10:00 do 20:00.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom