Novinky

ZABÍJAČKOVÉ HODY 2018 A ZÓNA BEZ PEŇAZÍ

Téma:

Sobota 24. novembra sa vo Veľkom Krtíši niesla v znamení dvoch zaujímavých podujatí. Tým prvým bolo tradičné podujatie s názvom Zabíjačkové hody, […]

Zdieľať príspevok

Sobota 24. novembra sa vo Veľkom Krtíši niesla v znamení dvoch zaujímavých podujatí.

Tým prvým bolo tradičné podujatie s názvom Zabíjačkové hody, ktoré organizovalo mesto Veľký Krtíš pod záštitou primátora Ing. Dalibora Surkoša. Od rána sa tak na Námestí A.H. Škultétyho pripravovali zabíjačkové dobroty od výmyslu sveta pod drobnohľadom profesionálov.

Autor fotografie: MsKS Veľký Krtíš

Vstup na podujatie bol voľný a účastníci, ktorých bolo tento rok aj napriek neprajúcemu počasiu rekordne veľa, si tak mohli za výhodné ceny zakúpiť zabíjačkové špeciality ako:

  • jaterničky
  • hurky
  • klobásky
  • zabíjačkovú kašu
  • kapustnicovú polievku
  • a ďalšie.

Aká by to bola zabíjačka bez dobrej muziky a poriadnej zábavy? Na Zabíjačkových slávnostiach tak vystúpili hudobníci s kapelou Traja z Raja a účastníkov hodov svojimi vtipmi zabával  legendárny Ander z Košíc.

Autor fotografie: MsKS Veľký Krtíš

Druhým mimoriadne zaujímavým podujatím bola tzv. Zóna bez peňazí, ktorá sa uskutočnila v sobotu v krtíšskom Ateliéri Bigwood na Tučekovej ulici č.10.

Hlavným zmyslom podujatia bolo urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu pre nedostatok peňazí dovoliť. Ľudia tak v sobotu od rána nosili rôzne veci, ktoré už nepotrebovali a vedeli, že by mohli urobiť radosť niekomu, kto si ich nemôže z rôznych dôvodov dovoliť.

Ako hodnotí sobotňajšie podujatie jeho organizátor Andrej Kvaček?

S tohtoročnou Zónou som veľmi spokojný. Myslím že splnila poslanie, ktoré jej bolo dané. Opäť sme získali množstvo užitočných vecí, ktoré prišli do správnych rúk. Stalo sa, že darca a obdarovaný si priamo vymenili veci, prípadne sa dohodli na ďalšej pomoci s vecami, na ktoré nemáme kapacitu ako nábytok a pod. Bolo veľa mamičiek aj s ratolesťami a bol z toho pekný deň. Sme v prebytku a veci ďalej posunieme ľudom, ktorí to potrebujú, v domovoch a v sociálnych centrách v našom a lučeneckom okrese. Ďalší prípadní záujemci sa ešte môžu ozvať a do stredy si vyzdvihnúť nejaké veci v ateliéri Bigwood. Ostali nám hlavne detské veci a teplé oblečenie.

Autorka fotografie: Anička Chrapková

Obe podujatia sa tešili hojnej účasti a Krtíšania tak opäť ukázali, že sa vedia aj dobre zabaviť a združiť pre dobrú vec. Neodradilo ich ani sychravé jesenné počasie.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom