Novinky

Zahájenie kúpacej sezóny na Biokúpalisku Krtko

Téma:

Horúce dni, ktoré práve zažívame, pripomínajú skôr leto ako jar. Ako lepšie tráviť voľné chvíle v takomto počasí, ak nie […]

Zdieľať príspevok

Horúce dni, ktoré práve zažívame, pripomínajú skôr leto ako jar. Ako lepšie tráviť voľné chvíle v takomto počasí, ak nie pri vode? Už v sobotu 9. júna sa vo Veľkom Krtíši oficiálne zahajuje kúpacia sezóna pre všetkých milovníkov tepla, vody a dobrej zábavy.

Areál Biokúpaliska Krtko bude otvorený od 10.00 hod. do 20.00 hod., pričom zahájenie kúpacej sezóny bude sprevádzať bohatý program od 14.00 hod. Pre deti sú pripravené nafukovacie atrakcie a rôzne súťaže. Na programe sú aj športové exhibície, vrátane exhibície na futbalovom štadióne. Na zimnom štadióne sa zase bude od skorého rána konať tradičný hokejbalový turnaj.

Na čo sa môžeme v sobotu 9. júna tešiť nám prezradila Dana Trtíková, zamestnankyňa MsKS: „Celý program sa bude niesť vo westernovom duchu a bude naozaj bohatý. Návštevníci si budú môcť vyskúšať ryžovanie naozajstného zlata, hod tomahawkom, hod lasom, detské ródeo, beh s dynamitom, lukostreľbu, naučia sa indiánsky tanec. Deti zažijú divoký západ. Samozrejmosťou sú tvorivé dielne, kde si deti budú môcť vyrobiť vlastný indiánsky náhrdelník, čelenku, a tiež indiánske maľovanie na tvár. Tento rok sme pre návštevníkov pripravili aj fotokútik, kde sa budú môcť zväčniť. Budeme sa tešiť ak aj návštevníci prídu v indiánskej maske a pridajú sa tak k westernovému spolku Túlavi vlci, ktorí sa spoludieľajú na tomto programe. „

Vstup počas zahájenia kúpacej sezóny je pre držiteľov Karty mesta zadarmo. Pre ostatných návštevníkov platí štandardné vstupné do areálu.

„Novinkou tohto roku je, že v cene vstupného do areálu kúpaliska je aj vstup na minigolfové ihrisko.“ uviedol riaditeľ Správy športových zariadení mesta Veľký Krtíš, Ing. Marian Vrško.

Vedenia mesta si na tohtoročnú kúpaciu sezónu pripravilo pre návštevníkov kúpaliska aj milé prekvapenie. Ale o tom až nabudúce.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom