Novinky

Základná škola Vsevoloda Čechoviča

Ak ste započuli, že vo Veľkom Krtíši sa nachádza Základná škola Vsevoloda Čechoviča, tak je to naozaj tak. Nejde o […]

Zdieľať príspevok

Ak ste započuli, že vo Veľkom Krtíši sa nachádza Základná škola Vsevoloda Čechoviča, tak je to naozaj tak. Nejde o novú základnú školu, ale o nové čestné meno základnej školy prezývanej „Jednotka“.

V základnej škole, na ulici J. A. Komenského, majú v týchto dňoch dôvod na radosť. Ministerstvo školstva im totiž dalo pekný „vianočný darček“ v podobe schválenia udelenia čestného názvu Základná škola Vsevoloda Čechoviča. Jednotka (ako túto základnú školu nazývajú starí krtíšania) sa tak stala v poradí už druhou školou v našom meste, ktorá bola poctená povolením uvádzať vo svojom názve meno významnej osobnosti.

Vsevolod Čechovič bol priekopníkom baníctva v našom regióne. A vďaka baníctvu bolo aj vybudované mesto Veľký Krtís, pôvodne ako banícke sídlisko a teraz ako okresné mesto. V areáli školy je už od sedemdesiatych rokov minulého storočia umiestnený pamätník s bustou Vsevoloda Čechoviča. Žiaci školy sa v rámci regionálnej výchovy učia o tomto významnom dejateľovi.

Pamätník s bustou Vsevoloda Čechoviča.

Certifikát o udelení čestného názvu odovzdal riaditeľovi školy Mgr. Dušanovi Gálikovi sám primátor mesta Ing. Dalibor Surkoš v pondelok 20. decembra. Poďakoval pedagógom a ostatným zamestnancom školy za ich obetavú prácu a do ďalšieho obdobia im poprial veľa síl a entuziazmu v ich ďalšej práce. Zaželal im príjemné prežitie vianočných sviatkov a to správne vykročenie do nového roku 2022.

Zdieľať príspevok
<< Späť k článkom